CSR

Co nam przyświeca?

Firma ELEMONT Sp. z o.o. jest firmą, która w sposób aktywny angażuje się społecznie. Priorytetem w naszej strategii CSR jest edukacja.

Innym ważnym obszarem działań społecznych jest wspieranie finansowe Opolskiej Ligii Robotów. W ramach Ligii organizowane są zawody, polegające na zbudowaniu z zestawu klocków LEGO robota oraz odpowiednim jego zaprogramowaniu. Głównym celem konkursu jest promowanie robotyki oraz popularyzacja nauk ścisłych.

Zimowa wyprawa Elemont w Tatry Wysokie


01.03.2018


Elemont to miejsce doskonałe dla osób ambitnych, którzy lubią stawiać sobie wyzwania i umieją konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu. Przedstawiamy Pawła i Damiana, naszych Kierowników którzy poza pracą realizują swoje równie ambitne cele osobiste. Tym razem Panowie postawili sobie za wyzwanie - zdobyć najwyższy szczyt Orlej Perci w zimie. Sprawnie zorganizowali wyprawę. Priorytetem, jak we wszystkich działaniach podejmowanych przez pracowników firmy Elemont było osiągnięcie założonego celu przy zachowaniu bezpieczeństwa jego realizacji. Sponsorem wyprawy została firma Elemont, która chętnie wspiera ciekawe pomysły, integrację i rozwój pracowników, na wielu poziomach. Efekt? Ogromna satysfakcja i radość, dodatkowy bonus – aura pogoda na szczycie okazała się fantastyczna, trudy wspinaczki poszły w zapomnienie, a my możemy obejrzeć zdjęcia ukazujące panoramę Tatr ze szczytu jednej z najpiękniejszych gór w Polsce.

czytaj więcej
Elemont oficjalny sponsor konkursu Miss Opolszczyzny

Elemont – złoty sponsor konkursu Miss Opolszczyzny


24.02.2018


Już po raz kolejny Elemont został oficjalnym sponsorem konkursu Miss Opolszczyzny, to w nim zostaną wyłonione reprezentantki opolszczyzny do tytułu Miss Polski. Konkurs jest organizowany już od ponad 25 lat i jest uznawany za jedną z najbardziej prestiżowych imprez w kraju. W zeszłym roku finalistki konkursu Miss Opolszczyzny, a w szczególności Kamila Świerc - Miss Polski 2017, chętnie zaangażowały się w nasze projekty społeczne i bardzo skutecznie wsparły działania mające na celu rozwój edukacji zawodowej.

czytaj więcej

Porozumienie o współpracy


05.04.2016

5 kwietnia 2016 r zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy firmą a Zespołem Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu, podpisane przez dyrektora Dariusza Dobrowolskiego i Prezes Zarządu Tomasza Sadowskiego. Zaowocowało to objęciem patronatu nad wszystkimi klasami w zawodzie technik elektryk i elektryk.


Zaowocowało to objęciem patronatem we wszystkich klasach w zawodzie technik elektryk i elektryk. Ustalone ramy współpracy dotyczą m.in.: organizowania staży, praktyk zawodowych oraz zajęć praktycznych dla uczniów branży elektrycznej, dzięki którym zdobędą niezbędną wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Ponadto nasza firma oferuje nabycie doświadczenia w innych działach takich jaki: Ofertowanie, Zakupy lub Projektowanie. Dodatkowo umożliwiamy obserwowanie działań związanych z realizacją zleconych projektów poprzez organizowanie wizyt tematycznych uczniów i nauczycieli na terenie naszego zakładu. Szansą rozwoju są również zajęcia oraz specjalistyczne kursy z branży elektrycznej zwiększające szanse uczniów na zatrudnienie. Współpraca przewiduje także współorganizowanie szkoleń, kursów, staży i praktyk zawodowych dla nauczycieli w zakresie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych w obszarze branży elektrycznej. Mając na uwadze jak ważne dla efektywnej nauki jest dobre wyposażenie, nasza firma zobowiązała się doposażyć szkołę w sprzęt i pomoce naukowe niezbędne dla ośrodka egzaminacyjnego w zakresie branży elektrycznej. Jednocześnie szkole będą przekazywane materiały informacyjne i publikacje o nowych innowacyjnych rozwiązaniach technicznych i technologicznych dla zawodu technik elektryk i elektryk. Wdrożyliśmy również projekt edukacyjny „Wakacje z energią” skierowany do uczniów, którzy chcą spędzić wakacje na zdobywaniu cennego doświadczenia oraz dodatkowych kwalifikacji. Udział w programie daje możliwość przyjrzenia się z bliska inwestycjom w różnych częściach Polski, na których nasza firma realizuje zlecenia. Do tego dochodzą zajęcia teoretyczne i praktyczne. Zwieńczeniem programu jest egzamin, po zdaniu którego uczeń otrzyma certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

czytaj więcej