Aktualności

DIAMENTY FORBES 2019

DIAMENTY FORBES 2019

Elemont nr 1 w woj. opolskim w kat. firmy z przychodami od 50 do 250 mln zł


Tegoroczne nagrody Forbes przyznane!

 

Już po raz dwunasty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” firma Bisnode Polska opracowała zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W zestawieniu miesięcznika Forbes znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. 

 

Jedną z tych firm jest Elemont!

 

Z wielką przyjemnością dzielimy się tym podwójnym dla nas sukcesem! Po pierwsze firma Elemont otrzymała Diament Forbes’a drugi rok z rzędu, a po drugie – w tym roku udało nam się przeskoczyć do kategorii wyższej!

 

Dziękujemy całemu Zespołowi Elemont za ciężką pracę, która zaowocowała kolejną nagrodą i uznaniem.

 

 

Elemont Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane, które od 29 lat realizuje najbardziej ambitne projekty w energetyce, przemyśle oraz ochronie środowiska z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

WYPOWIEDŹ

Stawiamy na kompleksowość, elastyczność i innowacyjność usług. Ważnym aspektem jest dla nas ochrona środowiska, stosowanie właściwych procedur i systemów zarządzania projektami, ale też aktywny udział we wdrażaniu technologii ograniczających szkodliwy wpływ przemysłu na środowisko.

Elemont

Tomasz Sadowski

PREZES ZARZĄDU

 

Ogromny potencjał inżynieryjny i zaawansowane technologicznie narzędzia do parametrycznego modelowania in­formacji o obiektach pozwalają firmie Elemont jeszcze precyzyjniej realizować wizje klientów. Przedsiębiorstwo posiada jeden z najbardziej doświadczonych w branży zespołów w projektowaniu wielobranżowym przy wykorzystaniu oprogramowania 3D, BIM. Na liście zebranych referencji są między innymi duże zakłady przemysłowe, huty. Firma wykonała też skomplikowane instalacje w energetyce zawodowej oraz obiektach użyteczności publicznej.

Energii do działania w tej firmie nie brakuje. Elemont świadczy również usługi w zakresie kompleksowej realizacji instalacji elektroenergetycznych, systemów teletechnicznych, automatyki i sterowania oraz projektów wielobranżowych. Specjalizujemy się w obsłudze dużych inwestycji w obszarze energetyki (wytwórczej i dystrybucyjnej) oraz przemysłu. W minionym roku spółka była zaangażowana w strategiczne inwestycje w energetyce, między innymi Budowę Bloków 5,6 w Elektrowni Opole, Bloku 450MW w Turowie, Bloku Parowo-Gazowego w Gorzowie Wiel­kopolskim czy Budowę Instalacji Oczyszczania Spalin w Elektrowni Dolna Odra. Spółka była też generalnym wykonawcą największej w Polsce Stacji Uzdatniania Wody w Opolu. 

Elemont działa również dla lepszego klimatu. Od 2018 r., wspólnie z grupą specjalistów i partnerami technologicznymi, wdraża najlepsze proekologiczne technologie ochrony środowiska dla energetyki komunalnej i przemysłowej. Marka Elemont ecOnstruction realizuje między innymi instalacje oczyszczania spalin oraz nowatorskie projekty związane z efektywnym wykorzystaniem źródeł energii. 
– Zapewniamy „budowę pod klucz” nowych instalacji z wykorzystaniem technik osiągania ogólnej efektywności środowiskowej, obsługę gwarancyjną oraz serwis pogwarancyjny – podsumowuje Tomasz Sadowski, prezes firmy. – Obecnie jesteśmy także zaangażowani w projekty budowy instalacji oczyszczania spalin, dostosowując branżę energetyczną i ciepłowniczą do coraz bardziej rygorystycznych norm ochrony środowiska. 

Nagrody i wyróżnienia
• Diamenty Forbesa 2019, 2018;
• Gazele Biznesu 2018, 2017; 
• Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2018, 2017, 2016, 2015;
• Opolska Marka 2017;  
• Laur Umiejętności i Kompetencji 2018,  2017.

 

« powrót